پرتال دانشگاه شهید صیاد نزاجا

پنجره ای کوچک به روی فنآوری روز دنیا

گت بلاگز لیست تکالیف و پروژه ها نوشتن برنامه دانلود winzip در html

در سوالی ، از طرف استاد معین شده بود که برنامه ای را در html بنویسید که توسط آن بشود برنامه winzip  را دانلود نموده و بر روی سیستم نصب نمود در ادامه به توضیحات موارد می پردازیم :

گاهی اوقات نیاز داریم تا فایلی را روی سایت خود قرار داده تا کاربران سایتمان بتوانند آن فایل را دانلود نمایند. برای این منظور اولین کاری که می بایست انجام دهیم این است که فولدری در سایت خود ایجاد کنیم تا مسئول ذخیره سازی کلیه فایل هایی باشد که قرار است دانلود شوند. برای این منظور همانند تصویر زیر در دایرکتوری اصلی سایت خود یک فولدر تحت عنوان resources به معنی “منابع” ایجاد می کنیم:

حال یک فایل زیپ داخل این فولدر قرار می دهیم سپس اقدام به ویرایش کد خود می نماییم (نام فایل زیپی که در این آموزش در نظر گرفته ایم file.zip می باشد):

همانطور که در کد فوق می بیینم داخل تگ body یک تگ p قرار داده ایم که حاوی متن Link to download می باشد. سپس با استفاده از تگ a این پاراگراف را به یک لینک تبدیل کرده ایم. همانطور که در مقدار در نظر گرفته شده برای Attribute یی تحت عنوان href مشاهده می شود، ابتدا آدرس فولدر resources را نوشته سپس نام فایل زیپ را می نویسیم. اکنون پس از ذخیره کردن فایل خود، مرورگر را به روز رسانی می کنیم:

همانطور که در تصویر فوق می بینیم پس از کلیک کردن روی لینک موجود در سایت، پنجره ای نمایان خواهد شد که این امکان را به ما می دهد تا فایل مد نظر را دانلود کنیم.
حال چنانچه بخواهیم یک فایل پی دی اف را داخل سایت خود قرار دهیم که کابران بتوانند آن را در مرورگر خود مشاهده کنند، ابتدا یک فایل پی دی اف تحت عنوان file.pdf داخل فولدر resources قرار می دهیم سپس کد خود را به صورت زیر بازنویسی می کنیم:

همانطور که می بینیم صرفاً نام فایل را به file.pdf تغییر داده و متن لینک را نیز به Show PDF تغییر می دهیم و پس از به روز رسانی مرورگر با تصویر زیر مواجه خواهیم شد:

حال با کلیک روی لینک فایل پی دی اف در خود مرورگر نمایش داده خواهد شد:

همانطور که در تصویر فوق مشخص است در بخش title نام فایل به نمایش در می آید.
حال اگر بخواهیم این امکان را به کاربران بدهیم که بتوانند این فایل پی دی اف را دانلود کنند، صرفاً نیاز است تا فایل پی دی اف خود را ابتدا زیپ کرده و سپس لینک فایل زیپ شده را در سایت خود قرار دهیم.

نویسنده :